Tu cât de des vizitezi o clinică stomatologică? Poate o dată pe an sau ori de câte ori ai nevoie?
În Augustin majoritatea copiilor nu au beneficiat de consultații nici măcar atunci când s-au confruntat cu grave probleme – tratamentul ”după ureche” este la bază, iar spălatul pe dinți… opțional.
În data de 10 ianuarie 2026, 7 copii de la @EduBuzz vor merge pentru prima oară la stomatolog
la invitația clinicii Zambezia din Cluj-Napoca. Intervențiile stomatologice sunt oferite gratuit, fiind asigurate și costurile de deplasare, cazare și masă.
După această experiență ne dorim ca măcar spălatul pe dinți să nu fie opțional, ci și corect, iar consultațiile stomatologice să devină un obicei 🙂

